KONST / Litografier / Färglitografi 12337176
nr 1233 7176
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Fasader. Signerad, numrerad 56/260, ramens innermått: 34x54
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 februari 2019
kl 19:17:48
3/2 13:12:09
500 kr
4/2 18:53:33